TEST HEKA

KOMPLETNÍ TEST PODVOZKUheka

Na naší diagnostické lince vám na požádání zdarma změříme tlumiče, brzdy a zkontrolujeme sbíhavost kol.

Tento orientační test vám během pár vteřin odhalí skutečný stav vašeho vozu. Díky tomu můžete například předejít nadměrnému opotřebení pneumatik, nebo nehodě v případě nerovnoměrného brzdného účinku na kluzké vozovce.

  • Měření sbíhavosti se provádí přejetím jedné pohyblivé desky, která se po přejetí vychýlí do strany. Tato hodnota je pak zobrazena v milimetrech s přesností +/- 0,5 mm. Pokud se tedy výsledné měření liší od výrobcem udaných hodnot o více jak jeden milimetr je zapotřebí seřízení.
  • Test brzdného účinku se měří zabržděním na deskách se senzory, které  graficky zaznamenají sílu brzdného účinku každého kola zvlášť.
  • Test tlumičů u této linky se provádí tzv. dokmitáním vozu po zabrždění. Hlavní výhodou oproti vybračním testům tlumičů je, že tento test není náchylný na celkový stav podvozku. Pokud na tento vybrační test přijedete např. s podhuštěnými pneumatikami, vytlučeným uložením tlumičů, nebo třeba utrženým silenblokem motoru, vyjde vám test špatně. Naopak pokud dáte na auto nízkoprofilové pneumatiky, vyjde tento test i na špatných tlumičích relativně dobře. Proto pokud jedete na tento test, měla by vám obsluha tohoto testru provést kontrolu vůlí a rozměru pneumatik, včetně jejich dohuštění. Náš test sice nedokáže procentuálně vyhodnotit stav tlumičů, ale pokud vyjde, že jsou tlumiče špatné tak jsou opravdu na výměnu a nemá na to vliv nic jiného.