Klimatizace

PRAVIDELNÝ SERVIS KLIMATIZACE PROVÁDÍME POMOCÍ AUTOMATICKÉHO PŘÍSTOJE

Pravidelný servis zahrnuje:
– desinfekce ventilace
– odsátí chladiva – provádí se 2x ročně
– vakuování aby se zabránilo
– naplnění chladivem a olejem

To vše za velmi příznivou cenu:

 

 

Vaši klimatizaci zbavíme zdraví škodlivých mikroorganizmů, plísní a jejich nepříjemných dráždivých účinků včetně zápachu. Provedeme základní údržbu i složité opravy jednotlivých komponent.

Bez pravidelné údržby nebude vaše klimatizace fungovat správně nebo si po čase vyžádá investici do opravy!

Nejčastější závady:

  • Přirozený únik chladicího média o 5-10 % ročně snižuje účinek chlazení
  • Hromadící se nečistoty a voda v systému zatěžují zařízení klimatizace a zvyšují pravděpodobnost poruchy
  • Na výměníku klimatizace se vytvářejí plísně a baktérie, které jsou zdraví škodlivé a zapáchají
  • Stejně jako váš motor, tak i klimakompresor vyžaduje pravidelný servis (výměny oleje atd.), jinak hrozí jeho poškození

1. PLNĚNÍ KLIMATIZACE AUTOMATEM

Délka úkonu přibližně 30 min.
Plně automatický přístroj odsaje staré chladivo spolu se starým olejem, čímž systém zbaví mechanických nečistot a vlhkosti. Následně provedeme vakuaci, která slouží ke kontrole těsnosti a zbavení případných zbytků vlhkosti systému. Nakonec doplníme chladivo a nový olej na výrobcem předepsané hodnoty.Tato údržba se provádí minimálně 1x ročně aby se obměnila náplň oleje v kompresoru klimatizace.

2. ČIŠTĚNÍ VENTILACE PĚNOU NEBO SPREJEM

Jednodušší a méně účinná (než Clean Set) forma čištění klimatizace, při které se aplikuje speciální ochranný prostředek – pěna nebo sprej – přímo na výparník klimatizace. Svým rozsahem a možnostmi slouží spíše jako lokální prevence. Odstraňuje pouze základní nečistoty a je ideální jako příprava pro aplikaci kompletnějšího Clean Setu v případě, že je klimatizace nejen znečištěna, ale už i zapáchá. Délka úkonu cca 20 minut včetně výměny filtru.

3. DEZINFEKCE VENTILACE POMOCÍ OZONU

Ozon jako dezinfekční a dezodorizační prostředek
Ozon se vyznačuje výjimečně silnými oxidačními a dezinfekčními schopnostmi. Pro své specifické vlastnosti se již mnoho let využívá k úpravě vody, neutralizaci pachů, likvidaci bakterií, virů a plísní. Aplikace ozonu představuje velmi efektivní alternativu k dezinfekci chlorovými přípravky nebo UV zářením. Ozon likviduje i ty patogeny, které jsou vůči působení chlorových přípravků odolné. Kromě toho proniká plynný ozon do všech koutů a skulin i do pórů materiálů. Ozon nezanechává toxická rezidua a jeho molekuly tvořené třemi atomy kyslíku se samovolně rozkládají na molekuly kyslíku. Výjimečných vlastností ozonu lze využít k dezinfekci a dezodorizaci uzavřených prostor i jejich zařízení. Aplikovat lze vyšší koncentrace ozonu za nepřítomnosti lidí, zvířat a rostlin, nebo je možné využívat nízkých koncentrací ozonu za běžného provozu. Výčet aplikačních možností je velmi široký – dezinfekce a dezodorizace nemocničních pokojů, čekáren, ordinací, hotelových pokojů, veřejných prostor, interiérů automobilů, likvidace plísní v bytech a ve sklepích, ochrana skladovaného ovoce a zeleniny případně dalších potravin, odstranění pachů z ovzduší restaurací a kuchyní, odstranění zápachu cigaretového kouře nejen z ovzduší, ale i z nábytku a čalounění, eliminace zápachu organického původu z čističek odpadních vod i dezinfekce a odstranění zápachu v závěrečné etapě likvidace následků povodní a požárů.

4. OPRAVY KLIMATIZACE

Opravy klimatizací jsou technicky, časově i cenově náročné, proto doporučujeme předcházet opravám kvalitní údržbou. Pokud již dojde k poruše, je třeba nejprve velmi přesně identifikovat závadu pomocí speciálních diagnostických přístrojů.

To nejlepší pro vaši rodinu! Funkční klimatizace zbavená zdraví škodlivých mikroorganizmů a plísní.