AUT.PŘEVODOVKY

Vlivem střídání teplot  a vysokému zatěžování převodovky dochází v městském provozu k zvyšování teploty ATF kapaliny. Tím vzniká termální a oxidační degradace, která vede k tvorbě úsad. Úsady významně omezují činnost, výkon a životnost převodovky a jejích součástí. To se vyznačuje špatným řazením a neklidným chodem. Při běžné výměně ATF kapaliny dojde jen k výměně cca 80% staré kapaliny. Zbylých 20% kapaliny rychle degraduje nově naplněnou ATF kapalinu. To způsobuje opotřebení součástí motoru, nepravidelný chod a výrazné zvýšení provozních nákladů.

Pro bezproblémový chod vaší převodovky je zapotřebí dodržet několik důležitých zásad.

 1. Pravidelné výměny oleje včetně olejového filtru.
 2.  Tyto intervalyřadička se pohybují od 30 000 do 90 000 km (POZOR NA TAKZVANÉ DOŽIVOTNÍ NÁPLNĚ). Po ujetí 150 000km už může dojít po výměně oleje k rozpuštění usazenin, které můžou poškodit převodovku!!!
 3. Při výměně oleje dodržet předepsanou specifikaci oleje.
 4. Dodržet správnou hladinu oleje. Tato hladina se kontroluje dle tipu převodovky za předem daných podmínek a teplot. Zejména při nedodržení teploty dojde k nesprávné výši hladiny.
 5. Při výměně a dolévání oleje dodržet maximální čistotu (Automatická převodovka je na čistotu vůbec nejnáročnější na celém autě)

Abychom toto vše dodrželi, vlastníme plničku převodovek. Bez této plničky není možné kvalitně provést výměnu oleje.

 1. Do vaší převodovky dodáme aditiva na čištění převodovky. Tyto aditiva se nechají při běžícím motoru působit 20 minut.
 2. Odsajeme starý olej a změříme jeho množství. Toto množství je pouze 50 – 60% náplně.
 3. V této fázi dojde k výměně olejového filtru a vyčištění olejové vany včetně všech magnetů.
 4. Dále naplníme převodovku novým olejem na výrobcem dané množství za dodržení předepsané teploty a odsajeme zbylé množství starého oleje (nový olej, jehož množství je 100%, v podstatě vytlačí zbývající starý olej z převodovky, chladiče a ostatních částí, čímž dojde k výměně 98-100% oleje)
 5. Pak se prořadí  všechny rychlosti a následně zkontrolujeme hladinu oleje
 6. Na závěr vám vytiskneme protokol o výměně

 atf

VÝMĚNA OLEJE VE VOZE AUDI A6 3.2 FSI

Aditiva pro výplach  Starý olej  IMAG1027

IMAG1030  IMAG1040  IMAG1018

Takto vypadá starý olej a celá olejová vana u vozidla, na kterém je olej pravidelně měněn. Jediné drobné nečistoty jsou nachytány na magnetu. Poslední výměna před cca.60 000Km 

LAND ROVER RANGE ROVER 3.0 TD

IMAG1114  IMAG1118